katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zobrazení aktuality

Vydejte se s námi na mimořádný zájezd do Gruzie

Kdy: 16.6.2018
Dieceze:
Popis: Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové

zve seniory a další zájemce na mimořádný
Zájezd do Gruzie

Putování po stopách apoštolů, návštěva historických měst a starobylých klášterů, relax u Černého moře

Termín: 16. 6. – 22. 6. 2018

Cena: 24.190,- Kč

Do 31. 1. 2018 navíc sleva 500,- Kč za včasné přihlášení!*

Gruzie je hornatá země v oblasti jižního Kavkazu posetá starobylými kláštery. Křesťanství přijala mezi prvními. Její historie je spjata se sv. Jiřím, od něhož získala i název Georgia. První kontakty s křesťanstvím se podle církevní tradice uskutečnily přes misi apoštola Ondřeje. Jistý čas zde působili i apoštolové Bartoloměj, Tadeáš, Šimon Zélóta a apoštol Matouš. Největší zásluhy na rozšíření křesťanství v Gruzii má ovšem sv. Nina. Průvodcem zájezdu bude Mons. Dr. Ján Majerník. Duchovní doprovod zajistí královéhradecký biskup Mons. JUDr. Ing. Jan Vokál, JU.D.

V ceně je zahrnuto: letenka Praha - Tbilisi, Tbilisi - Praha, letištní poplatky, 5x hotelové ubytování s polopenzí (2x Tbilisi, 2x Tskaltubo, 1x Batumi), doprava autobusem po trase, odborný průvodce, služby místního průvodce, vstupy (lanovka v Tbilisi, skalní město Uplistsikhe, pevnost Gonio, Prométheova krápníková jeskyně), voda (1 láhev/osoba/den), komplexní cestovní pojištění

V ceně není zahrnuto: extra prohlídky a transfery, které nejsou uvedeny v programu, alkoholické nápoje, obslužné, které činí 30,- EUR/osoba (platí se průvodci)

Program zájezdu do Gruzie 16. – 22. 6. 2018 (je spojen s každodenní mší):

1. den: Setkání skupiny na letišti v Praze, odlet do Tbilisi v 15:00.

2. den: Brzy ráno přílet do Tbilisi, transfer do hotelu, ubytování. Po snídani prohlídka města. Několik nezapomenutelných hodin strávených v hlavním městě Gruzie. Okouzlující město postavené v 5. stol. podél údolí řeky Mtkvari. Prohlídka začíná panoramatickým výhledem u kostela Metekhi (13. stol.), Lanovkou se dostanete k pevnosti Narikala ze 4. stol. Pokračujete prohlídkou sirných lázní ze 17. stol. (přírodní horké minerální vody) a objevíte ukrytý vodopád. Ulice Shardeni, procházka přes skvostný Most Míru s výhledem na město. Večeře v tradiční restauraci s živou hudbou. Ubytování.

3. den: Po snídani se vedle hedvábné cesty dostanete do Gori - rodné místo Stalina. Foto-zastávka v muzeu Stalina. Dále pokračujete do skalního města Uplistsikhe, jednoho z prvních míst v Gruzii vytesaných do skály. Jeskyně sloužily pohanským účelům předtím, než se Gruzie stala křesťanskou krajinou. Navštívíte druhé největší gruzínské město Kutaisi, kdysi metropole Kolchidského království, později sjednoceného Gruzínského království. Večeře, ubytování.

4. den: Po snídani návštěva kláštera Gelati, založeného v 12. stol. Dlouhou dobu byl intelektuálním a náboženským centrem celé Gruzie, nacházela se zde také akademie. Dnes patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám v zemi (UNESCO). Součástí kláštera je Chrám Panny Marie, který v roce 1106 založil gruzínský král David IV., a kostel sv. Jiří a sv. Mikuláše ze 13. stol. Přesun do letoviska Batumi, nazývaného také „Perla Černého moře“. Jeho centrum je jedno za nejstarších na světě, první zmínky o něm sahají až do 8. st. Součástí starého centra je i botanická zahrada. Přemostěním mezi historií a moderní částí je 7 km dlouhá promenáda, založená již v roce 1881. Najdete na ní množství obchůdků, restaurací a barů. Na druhé straně si prohlédnete krásnou moderní část města. Náměstí Piazza je považováno za nejkrásnější náměstí v celém Gruzii. Poslední roky náměstí získalo mezinárodní význam. Konají se zde koncerty různých hvězd. Batumi je asi jediné město v Gruzii, které může konkurovat Tbilisi v politickém i v kulturním směru. Večeře, ubytování.

5. den: Snídaně, osobní volno, odpočinek u Černého moře v Batumi. Odpoledne návštěva nedaleké pevnosti Gonio, historicky nazývané Asparos, považované za centrum bájné Kolchidy. Dodnes se zachovaly pozůstatky římského opevnění. Pevnost se nachází na břehu Černého moře při ústí řeky Čonoch. Tradice říká, že právě zde se nachází hrob evangelisty sv. Matouše. Pokračování na ubytování do známé lázeňské oblasti Tskaltubo, večeře, ubytování.

6. den: Po snídani návštěva unikátní Prométheovy jeskyně s nádhernými stalaktity a stalagnity. Pokračujete do Mtskheta - starověké hlavní město Gruzie, důležité náboženské centrum (UNESCO). Nachází se asi 20 km severně od Tbilisi, na soutoku řek Mtkvari a Aragvi. Navštívíte klášter Jvari a katedrálu Svetitskhoveli (UNESCO). Procházka po ulici se suvenýry s možností nákupů, večer návrat do Tbilisi, večeře ve stylové gruzínské restauraci. Kolem půlnoci transfer na letiště.

7. den: Odlet do Prahy s příletem v 10:35 hodin.

Přihlášky a informace:

Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 495 063 661, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz. Těšíme se na setkání s vámi!

*Slevu je možné uplatnit pouze do 31. 1. 2018! Do tohoto data je nezbytné odeslat vyplněnou cestovní smlouvu a uhradit zálohu ve výši 8.000,- Kč/osoba, příp. celou platbu.
Informace: telefon: 495 063 661, e-mail: dcs (zavináč) bihk (tečka) cz
WWW: http://www.simeon.cz, http://www.dcshk.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest