Odpověď:
Křesťanství je náboženský směr, vycházející ze života a učení Ježíše z Nazareta, který je podle přesvědčení svých současníků Božím synem a zároveň "Božím pomazaným" = Mesiášem = Kristem (odtud "křesťané" jako "patřící Kristu"). Původní společenství křesťanů bylo diasporou uprostřed židovského národa, nicméně se během několika prvních století velmi rozšířilo i do nežidovského (pohanského) světa. Ježíšovi stoupenci se sami označovali jako "Společenství Páně" (Ekklesia kyriaké - odtud slovo "církev"). Toto si přes místní neshody udržovalo poměrně solidní jednotu. Jednou ze známek církve byla její
univerzálnost ("katolicita" - z řečtiny). To znamená, že nebylo omezeno na určitý národ, rasu či společenské postavení, zároveň i to, že v krátké době zasáhlo "celý tehdy známý svět".
Původní jednota víry zažila velký otřes v 11. století, a to rozdělením na západní (katolickou) a východní (pravoslavnou) církev. Další otřesy znamenala doba reformace. Dnes je označení "katolická církev" vymezena pro křesťany sjednocené pod viditelnou hlavou (papežem), s organizovanou strukturou (biskupové), s úctou k 2000leté tradici atd.
Bližší informace o křesťanství a katolické církvi najdete v
Základech křesťanské víry.