O líné babičce
Autor knihy:
Alena Kastnerová Nakladatelství: Nakladatelství Mladá fronta Prvotina Aleny Kastnerové opravdu stojí za to. Až vám bude smutno, sáhněte po ní.
Podle názvu jsem tušila, že knížka bude zajímavá a nemýlila jsem se. Četli jsme ji s dětmi
o zimních prázdninách. Moc dobře jsme se všichni bavili.
Babička Milada se na stará kolena rozhodla, že si bude plnit své sny. Celý život si je psala a ukládala do škapulíře. Je to babička emancipovaná, která ví, jak chutná život. Ač je knížka plná fantazie, její základ je reálný a my stojíme před otázkou: nemá každá babička svobodu vybrat si, zda bude cestovat, nebo hlídat vnoučata? Jestli bude chodit na univerzitu třetího věku, nebo krmit holuby? Má! A mně se potrhlé babičky líbí. Ty, které si jako babička Milada plní sny – projet se v superrychlém autě, slézt osmitisícovku nebo provozovat takovou prostou zábavu, jakou je tančit v dešti.
Proč se my dospělí bereme tak vážně? Nemáte chuť si někdy zahrát na honěnou jako babička Milada? Ale ne s dětmi, jako dospělí mezi sebou? A nezkusili byste tančit v dešti a šlapat do kaluží, kdyby vás nikdo neviděl? Konečně dělat to, co chci a ne to, co se ode mě očekává. Nechte se inspirovat línou babičkou!
„Já myslím, že je povinností každého člověka plnit si své sny. Protože, když se o to ani nepokusíme, máme pak zkažený život, otravujeme okolí smutným kukučem, a kdo se na to má koukat.“, říkala babička vždycky.
Výuka počítačů“: „Na ploše každého monitoru jsou malé obrázky, kterým se říká ikony.“ A z hloučku žáků se ozvalo: „To je něco pravoslavného, viďte?“ Babička se dozvěděla, k čemu slouží ikony na ploše monitoru a že klikat není synonymum pro škytat, jak je hloupé stavět si na klávesnici hrnek s kafem a že díky internetu může mít doma celý svět.“ Veselé, vlídné čtení pro celou rodinu.